סטודיו לב ארי
עימוד ספרים • עיצוב כריכות

עיצוב כריכה

עיצוב כריכה לספר, או עיצוב עטיפה לספר הוא שלב חשוב בתהליך ההוצאה לאור, המחייב ליווי צמוד בכל צעד וצעד. לכריכה יש רק כמה שניות לתפוס את תשומת הלב של הקונה, הוא מרים ספר אחד או שניים מתוך מאות ספרים, מתבונן בכריכה הקדמית, הופך את הספר, קורא את הכריכה האחורית ומקבל החלטה. אנו נעבוד איתך עד להשגת העיצוב הטוב והמתאים ביותר לכריכת הספר שלך כך שהחלטת הלקוח החשובה הזו לא תהיה פספוס.

שלבי עיצוב כריכה

טופס שאלות לצורך עיצוב כריכה

ראשית נקיים שיחת טלפון ידידותית בה תוכלו לספר לנו על הספר שלכם והרעיונות שלכם לכריכה במידה וישנם. בין השאר נדבר על סוגת הספר, קהל היעד, מידות הכריכה, לוחות הזמנים, אבני הדרך לפרויקט ועוד. לאחר מכן נשלח לכם טופס שאלות לצורך עיצוב הכריכה ובו ניתן למלא את כל הפרטים הנחוצים לעיצוב כמו שם הספר, שם הסופר, מוטיבים מרכזיים בעלילה, קהל יעד ועוד.

חומרים לעיצוב כריכה

החומרים הבאים יתקבלו לצורך עיצוב הכריכה:
טופס השאלות מהסעיף הקודם, טקסט גב הספר לאחר עריכה והגהה, לוגו אם יש צורך, תמונת הסופר, מספר דאנאקוד, לינק לאתר הספר (זאת כדי להוסיף ברקוד QR), מחיר מומלץ, חומרים גרפיים אחרים שהייתם מעוניינים שישולבו בעיצוב הכריכה והוראות מיוחדות של ההוצאה לאור כולל חודש ושנה שבה הספר יצא לאור (גם אם הספר ייצא בהוצאה עצמית הוא חייב לכלול חודש ושנת יציאה לאור על פי החוק). בנוסף להיותנו מנויים על כמה ממאגרי התמונות הגדולים בעולם, קיים ברשותנו מאגר תמונות פרטי המשמש אותנו לעיצוב הכריכות. במידה ויש לכם צילום או ציור שתרצו להוסיף לכריכה, יש לבקש רשות בכתב מהיוצר ולשלוח את האישור ביחד עם היצירה.

עיצוב כריכה שתתאים לכם 100%

בשלב ראשון אנו נשלח תמונות ודימויים להשראה ללא התחשבות במידות הספר או פורמט הדפסה, אלו אינם מייצגים את תמונת הכריכה, אלא משמשים כקריאת כיוון ראשונה. לאחר מכן אתם תתבקשו לבחור כיוון כללי שאיתו נמשיך את התהליך. לדוגמה: אתם תבחרו שתמונת נוף היא המתאימה ביותר עבורכם, אנו נאתר ונשלח כמה תמונות נוף לבחירה ואתם תבחרו את התמונה המתאימה ביותר שתשמש אותנו לעיצוב דוגמאות לכריכת הספר.

אנו ניצור דוגמאות עיצוב שונות של הכריכה הקדמית ואתם תבחרו את הדוגמה המתאימה ביותר, לאחר מכן אנו נעצב השדרה וגב הספר ונשלח לכם בדוא"ל קבצים לביקורת ושינויים. במידה ולא יבחר עיצוב מהדוגמאות שנשלחו, ניתן יהיה לקבל עוד דוגמאות עיצוב שונות, אך בדרך כלל הדוגמא הראשונה שנשלחת היא זו שנבחרת. לאחר שבחרתם דוגמת עיצוב, ניצור את הכריכה עם העיצוב הסופי ונשלח לכם קובץ PDF להגהה.

שינויים ותיקונים

לאחר שנקבל בחזרה את קובץ ההגהה ונבצע את כל השינויים והתיקונים הנחוצים, ונשלח לכם את העיצוב לאישור סופי.

הכנה לדפוס

לאחר אישור סופי של העבודה, נכין קובץ דפוס עם שדרה מדויקת לפי הנתונים של הגורם המדפיס (אם עדיין אין גורם מדפיס, נוכל לשנות את עובי השדרה בהמשך ללא תשלום נוסף).

יש תמורה

לאחר העברת התשלום המסוכם, נשלח לכם את הקובץ המאושר בפורמט מתאים לדפוס.
בנוסף, ניתן לקבל גרסה של הכריכה עבור ספר דיגיטלי ללא עלות נוספת. כמו כן, ניתן לקבל הדמייה תלת ממדית של הכריכה לשם שיווק הספר בתשלום נוסף.

תוסף קטן אבל חשוב

לאחר סיום העבודה, נפתח דף באתר שלנו שמציג את כריכת הספר שלך ומידע נוסף, כפי שאפשר לראות בתיק העבודות שלנו. כך אפשר יהיה לאתר את הספר בקלות בחיפוש ברשת.

מזל טוב

ספרך ראה אור? נשמח לקבל עותק חתום על ידך ואולי אפילו ביקורת טובה בעמוד הפייסבוק שלנו.

דילוג לתוכן