סטודיו לב ארי
עימוד ספרים • עיצוב כריכות

עיצוב ועימוד ספר ילדים

כאשר אנחנו מעצבים ספרי ילדים לדפוס, אנו משתמשים בכלים שפיתחנו במיוחד עבור מטרה זו. עוד לפני שלב האיור, אנו ניצור עימוד מקדים אשר יחלק את הטקסטים לעמודים עם סימונים מיוחדים עבור המאייר. פעולה זו חוסכת זמן יקר וכסף רב לסופר בכך שמונעת בעיות מהותיות בהמשך הדרך ואף יכולה למנוע איור מחדש במקרה של חוסר תכנון נכון.

השלבים הנכונים לעיצוב ספר ילדים

בחירת פורמט הספר

הדבר הראשון שיש לעשותו הוא בחירה של פורמט הספר, אלו כוללים בי השאר את מידות הספר וסוג הכריכה (רכה, קשה, קרטון וכדומה) ולפעמים גם השבחת דפוס כגון לקה סלקטיבית וצבע מתכתי (פוייל).

עימוד מקדים

לאחר קבלת הטקסט של פנים הספר, אנו נכין עימוד מקדים לאיור בפורמט המבוקש. זה השלב החשוב ביותר בעיצוב ספר ילדים ודילוג על שלב זה עלול להכריע את גורלו של הספר. המאייר ישתמש בעימוד המקדים להכין את האיורים עבור הספר ולאחר מכן ישלח את כל האיור ברזולציה מתאימה לעבודה והדפסה. 

ניתן ללמוד על נושא העימוד המקדים בקישור הבא: ליחצו כאן

עיצוב כפולת עמודים לדוגמה

כאשר נקבל את האיורים המוכנים, אנו נשתול אותם בתבנית שהוכנה מראש עבורם בתהליך העימוד המקדים ונעצב כפולת עמודים לדוגמה. כפולת עמודים היא למעשה הצגה של ספר פתוח, כאשר ניתן לראות זוג עמודים זה לצד זה. בשלב זה תוכלו לתת לנו בקשות לשינויים בדוגמה ודגשים לעיצוב ואנו נבצע ונשלח לכם לאישור.

עיצוב הספר כולו

לאחר אישור הדוגמה, אנו נעמד ונעצב את כל הספר ונכין דוגמאות עיצוב שונות של הכריכה הקדמית. לאחר בחירת הדוגמה לכריכה, אנו נעצב השדרה וגב הספר ונשלח לכם לבדיקה והגהה את פנים הספר והכריכה הסופית.

שינויים ותיקונים

לאחר שנקבל בחזרה את קובץ ההגהה ונבצע את כל השינויים והתיקונים הנחוצים, (במידה וישנם), נשלח לכם את העיצוב לאישור סופי.

הכנה לדפוס

לאחר אישור סופי של העבודה, אנו נכין קבצי דפוס וננחה אתכם כיצד להתנהל מול בית הדפוס המיועד.

מזל טוב

ספרך ראה אור? נשמח לקבל עותק חתום על ידך ואולי אפילו ביקורת טובה בעמוד הפייסבוק שלנו.

דילוג לתוכן