עיצוב כריכה

עיצוב כריכה לספר, או עיצוב עטיפה לספר הוא שלב חשוב בתהליך ההוצאה לאור, המחייב ליווי צמוד בכל צעד וצעד. לכריכה יש רק כמה שניות לתפוס את תשומת הלב של הקונה, הוא מרים ספר אחד או שניים מתוך מאות ספרים, מתבונן בכריכה הקדמית, הופך את הספר, קורא את הכריכה האחורית ומקבל החלטה. אנו נעבוד איתך עד להשגת העיצוב הטוב והמתאים ביותר לכריכת הספר שלך כך שהחלטת הלקוח החשובה הזו לא תהיה פספוס.

אם עוד לא יצא לך לראות את הכריכות שלנו, לחץ על הקישור הבא: עיצוב כריכות

שלבי עיצוב כריכה

 1. נעים להכיר

  נקיים שיחת טלפון ידידותית בה תוכלו לספר לנו על הרעיונות שלכם לכריכה. בין השאר נדבר על מידות הכריכה, עובי השידרה, לוחות הזמנים, אבני הדרך לפרויקט והעלויות.

 2. חוזה עבודה

  לאחר שדיברנו וסיכמנו את כל הפרטים, אנו נשלח לכם חוזה עבודה מסודר לחתימה.

 3. חומרים לעיצוב כריכה

  החומרים הבאים יתקבלו לצורך עיצוב הכריכה:
  חובה: שם הספר ושם הסופר.
  אין חובה: איור ושם המאייר (במידה ויש איור על גבי הכריכה), צילום ושם הצלם (במידה ויש צילום על גבי הכריכה), טקסט גב הספר לאחר עריכה והגהה, לוגו אם יש צורך, תמונת הסופר, מספר דאנאקוד, לינק לאתר הספר (זאת כדי להוסיף ברקוד QR), מחיר מומלץ, חומרים גרפיים אחרים שהייתם מעוניינים שישולבו בעיצוב הכריכה והוראות מיוחדות של ההוצאה לאור כולל חודש ושנה שבה הספר יצא לאור (גם אם הספר ייצא בהוצאה עצמית הוא חייב לכלול חודש ושנת יציאה לאור על פי החוק). בנוסף להיותנו מנויים על כמה ממאגרי התמונות הגדולים בעולם, קיים ברשותנו מאגר תמונות פרטי המשמש אותנו לעיצוב הכריכות. במידה ויש לכם צילום או ציור שתרצו להוסיף לכריכה, יש לבקש רשות בכתב מהיוצר ולשלוח את האישור ביחד עם היצירה.

 4. עיצוב כריכה שתתאים לכם 100%

  אנו ניצור 3 דוגמאות עיצוב שונות של הכריכה הקדמית, השדרה וגב הספר ונשלח לכם בדוא”ל קבצים לביקורת ושינויים. במידה ולא יבחר עיצוב משלושת הדוגמאות שנשלחו, ניתן יהיה לקבל עוד 2 דוגמאות עיצוב שונות, אך בדרך כלל הדוגמא הראשונה שנשלחת היא זו שנבחרת. לאחר שבחרתם דוגמת עיצוב, ניצור את הכריכה עם העיצוב הסופי ונשלח לכם קובץ PDF להגהה.

 5. שינויים ותיקונים

  לאחר שנקבל בחזרה את קובץ ההגהה ונבצע את כל השינויים והתיקונים הנחוצים, (במידה וישנם), נשלח לכם את העיצוב לאישור סופי.

 6. הכנה לדפוס

  לאחר אישור סופי של העבודה, נכין קובץ דפוס עם שדרה מדויקת לפי הנתונים של הגורם המדפיס (אם עדיין אין גורם מדפיס, נוכל לשנות את עובי השדרה בהמשך ללא תשלום נוסף).

 7. יש תמורה

  לאחר העברת התשלום המסוכם, נשלח לכם את הקובץ המאושר בפורמט מתאים לדפוס.
  בנוסף, ניתן לרכוש בנפרד גרסה של הכריכה עבור ספר דיגיטלי והדמייה תלת ממדית של הכריכה לשם שיווק הספר.

 8. תוסף קטן אבל חשוב

  לאחר סיום העבודה, נפתח דף באתר שלנו שמציג את כריכת הספר שלך ומידע נוסף, כפי שאפשר לראות בתיק העבודות שלנו. כך אפשר יהיה לאתר את הספר בקלות בחיפוש ברשת.

 9. מזל טוב

  ספרך ראה אור? נשמח לקבל עותק חתום על ידך ואולי אפילו ביקורת טובה.